Yasal

Yasal

gezginim.org ile ilgili yasal bilgilendirme ve açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sitedeki Yazılı ve Görsel Materyallerin Hakkı

Bu sitede (gezginim.org) yer alan tüm yazılı ve görsel materyallerin hakları gezginim.org’a aittir. Materyallerin izinsiz olarak kopyalanması, yayınlanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamınca suçtur.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun telif haklarına ilişkin hükümleri gereğince gezginim.org’dan yazılı izin alınmadıkça kişi, kuruluş ve yayıncılar tarafından eserin tamamı veya bir kısmı yayınlanamaz, çoğaltılamaz, alıntı yapılamaz. Yazılı izin alınmadığı sürece, kaynak gösterilerek dahi materyallerin bir kısmı ya da tamamı kullanılamaz.

Hak İhlali Bildirimi

gezginim.org adresindeki tüm yazılı materyallerin telif hakkı gezginim.org’a aittir. Bu materyallere “Galeri” sayfasındaki resimler dahil değildir. Ancak görsel materyallerin bir bölümü internet üzerindeki farklı platformlardan elde edilmektedir. Editörlerimiz görsel içeriklerin telif hakkı durumu oluşturmaması konusunda oldukça titiz çalışmaktadırlar. Ancak yine de size karşı yapılan bir hak ihlali olduğunu düşünüyorsanız admin@gezginim.org adresi ile iletişime geçebilirsiniz. Yapılan incelemelerin ardından hak sahibi olduğunuz içerikler sitemizden en geç bir hafta (7 gün) içerisinde kaldırılacaktır.